slider
slider
slider
slider

Europejski Dzień Pamięci o Ofiarach Terroryzmu

W niedzielę 11 marca obchodziliśmy kolejną już,  14  rocznicę zamachów bombowych w Madrycie.  
11 marca 2004 r. w czasie podróży do centrum miasta w ataku terrorystycznym  zginęło 191 osób, a wiele innych zostało rannych. Rok po tym wydarzeniu dzień 11 marca ustanowiono Europejskim Dniem Pamięci o Ofiarach Terroryzmu. Wspominamy wszystkie ofiary tego zamachu. Upamiętniamy także ofiary wszystkich ataków terrorystycznych na świecie: m. in. w Paryżu, Londynie, Nicei, Berlinie, Brukseli, Bejrucie, Tunezji, Ankarze, Stambule, Bostonie i wielu miejscach w Afryce.

Terroryzm  dotyka wszystkich ludzi niezależnie od wyznania, narodowości, wieku i płci, niezależnie od tego do kogo jest kierowany.  

Ogłaszając 11 marca Dniem Pamięci, Unia Europejska wyraża zdecydowany sprzeciw wobec ataków, a także apeluje o ich zaprzestanie. Celem jest także  okazanie wsparcia ludziom, którzy padli ofiarą barbarzyństwa terrorystów.

Terroryzm staje się największym wyzwaniem współczesnego świata. Podkreśla się też, że Europa w przeszłości doświadczyła podziałów i nienawiści i nie można dopuścić, aby historia się znów powtórzyła.

Zapraszamy także do obejrzenia tematycznej wystawy.

Monika Cios
Katarzyna Dytkowska