slider
slider
slider
slider

"Jak nie czytam jak czytam"

W piątkowe przedpołudnie w cieniu drzew przed budynkiem internatu Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej KLASYK wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Do wspólnego czytania dołączyła Pani Małgorzata Noskowska – kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Puławach, Pani Agata Panek – wicedyrektor Zespół Szkół Technicznych w Puławach, nauczyciele i uczniowie puławskich placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 11, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Technicznych oraz nauczyciele i dzieci z Miejskich Przedszkoli nr 13  i 18.

Akcja miała charakter pikniku czytelniczego polegającego na ogólnopolskiej próbie pobicia rekordu masowego czytania w jednym momencie. Uczestnicy mieli wybraną przez siebie książkę, którą czytali w ciszyprzez pół godziny.Przedszkolakom czytali animatorzy - uczniowie I LO.

Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo poprzez zamanifestowanie, że czytają więcej niż dorośli.

Agnieszka Czarnota –Borowiec
Anna Kozłowska –Skwarek
Monika Poświatowska
Małgorzata Warchał