slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Nasz licealista został finalistą międzynarodowego programu FLEX 2022

Uczeń klasy 3an, Aleksander Materek, odniósł ogromy sukces biorąc udział w międzynarodowym programie Future Leaders Exchange (FLEX).
Finansowany przez Departament Stanu USA program promuje wspólne zrozumienie pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych i 22 krajów Europy, Eurazji i Azji Środkowej.

Po wnikliwym procesie selekcji kandydatów z Polski, spośród ponad 3 tysięcy aplikujących, wybrano zaledwie 38 finalistów, w tym ucznia naszego liceum. Aby zakwalifikować się do programu FLEX Aleksander musiał przejść pomyślnie dwa etapy rekrutacji, składające się z testów znajomości języka oraz rozmowy kwalifikacyjnej obejmującej swoim zakresem umiejętności interpersonalne w kontaktach z przedstawicielami innych obszarów kulturowych.

Istotną częścią całego procesu było napisanie esejów na temat swoich zainteresowań i osiągnięć, planów związanych z uczestnictwem w programie oraz swojego przyszłego rozwoju zawodowego.
Nasz uczeń spędzi przyszły rok szkolny uczęszczając do szkoły średniej w USA i mieszkając z rodziną goszczącą, po to aby lepiej poznać amerykańskie wartości i przybliżyć Amerykanom wiedzę o naszym kraju.
Serdecznie gratulujemy Aleksandrowi osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej karierze naukowej.

Wojciech Heczko