slider
slider
slider
slider

Nasza szkoła zajęła II miejsce w Polsce w konkursie Fundacji Świętego Mikołaja ”Solidarna Szkoła”!

5 grudnia 2017r.  Fundacja Świętego Mikołaja nagrodziła Solidarne Szkoły. Wyróżnienia odebrały szkoły, które wykazały się największą aktywnością na rzecz pomocy utalentowanej młodzieży. W programie Stypendia Świętego Mikołaja wzięło udział 287 szkół.  Nasze liceum zajęło II miejsce w Polsce wśród szkół ponadgimnazjalnych w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców. Uroczysta gala odbyła się w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP  Agaty Kornhauser-Dudy.

Pierwsza dama w liście do uczestników gali pogratulowała wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym szkołom, podkreślając ich solidarność z potrzebującymi rówieśnikami.

"Świadomość, że jest ktoś, na czyje wsparcie można liczyć, jest niezwykle budująca i motywująca do podejmowania dalszego wysiłku i wytężonej nauki w kolejnych latach. Ten głęboko humanitarny odruch dzielenia się z bliźnim spotyka się z moimi głębokim uznaniem i poparciem. Dziękuję Wam, Drodzy Uczniowie, za ten szlachetny gest solidarności z potrzebującymi rówieśnikami" – napisała w liście do uczestników gali Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

To ważne wyróżnienie otrzymaliśmy dzięki pracy i zaangażowaniu uczniów klasy 1i, wsparciu Rodziców naszych uczniów, anonimowego darczyńcy, Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. oraz Remzap Sp. z o.o. Dzięki współpracy z Fundacją sfinansowaliśmy roczne stypendia dla sześciu uczniów naszego liceum.