slider
slider
slider
slider

Warsztaty edukacyjne Studia w Anglii

W ubiegłą środę, zgodnie z zapowiedzią, w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne na temat możliwości studiowania na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, które poprowadzili: dyrektor portalu Studia w Anglii Pan Janusz Dargiewicz oraz doradczyni edukacyjna Pani Angelika Kara. Swoją obecnością zaszczycił nas również dyrektor naszego liceum Pan Marek Chrzanowski.

Uczestnikom spotkania przedstawiono szeroką ofertę kierunków studiów na uniwersytetach w UK, umiejętnie motywując ich do podjęcia rozważnej decyzji o studiowaniu za granicą (dlaczego warto studiować w wielkiej Brytanii: https://studiawanglii.pl/studia).

Przedstawiono szczegółowo formalności wymagane przy aplikowaniu na uczelnie zagraniczne oraz wymagania egzaminacyjne (procedura jest zupełnie inna niż w Polsce: podanie na studia w UK składa się przed maturą, pisząc esej o swojej motywacji i załączając referencje polecające od nauczyciela; brytyjskie uniwersytety oferują miejsce po spełnieniu niewygórowanych wymogów; cenią najbardziej pasje i motywacje do studiowania wymarzonego kierunku; dobre oceny uzyskane na maturze są istotne ale nie najważniejsze; jeżeli kandydatowi zabraknie kilku procent może odbyć rozmowę przez Internet i zostać przyjętym; szczegółowe wskazówki można uzyskać na stronie: https://studiawanglii.pl/rekrutacja/).

Wspomniano również o kwestiach finansowych z praktycznego punktu widzenia oraz geopolitycznych uwarunkowaniach wpływu Brexitu na status polskich studentów z uwzględnieniem zmieniających się realiów globalnego rynku pracy na świecie (tu dobra wiadomość dla tegorocznych maturzystów: Brexit ich nie dotyczy; gdy rozpoczną studia w roku 2020 mają zagwarantowane finansowanie całych studiów w formie pożyczki, która może być umorzona; więcej informacji o zasadach spłaty pożyczki studenckiej w Wielkiej Brytanii tutaj: https://studiawanglii.pl/finanse/splata-pozyczki-na-czesne-studia-licencjackie-2/).

Zachęcano również do zaglądania na strony aktualnych studentów aby dowiadywać się bezpośrednio jak radzą sobie ze studiami i jak łączą studia z pracą (https://studiawanglii.pl/category/ambasadorzy/).

Po spotkaniu odbyły się indywidualne konsultacje z naszymi gośćmi, podczas których zainteresowani uczniowie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zagadnienia.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami Studia w Anglii na portalach społecznościowych Facebook (https://www.facebook.com/studiawangliipl) oraz Instagram (https://www.instagram.com/stories/studiawanglii/).

Więcej o ciekawych historiach studentów z Polski dowiecie się obserwując #studentinspirationproject (https://www.instagram.com/explore/tags/studentinspirationproject/).

Wojciech Heczko

przy współpracy z Studia w Anglii