slider
slider
slider
slider

Narodowe Czytanie 2018. Zapraszamy!!!

8 września 2018  roku, czyli w najbliższą sobotę o godzinie 10.00,  odbędzie się  siódma edycja Narodowego Czytania. W tym roku ma ona wymiar szczególny, gdyż odbywa się w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania będzie "Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Zapraszamy serdecznie całą społeczność szkolną na dolną salę gimnastyczną. Uczniowie klas pierwszych i drugich LO przeczytają wybrane fragmenty dzieła Żeromskiego, które wyrosło z troski o losy odrodzonej po 123 latach niewoli Polski.

 Opowiemy Wam o młodym człowieku, którego los można uznać  za uogólnioną biografię młodego pokolenia Polaków po roku 1918. Wielka historia i polityka, namiętności i  porywy serca, trudy dojrzewania i próby określenia  własnej tożsamości,  szukanie drogi dla siebie i dla Polski, wreszcie gorzka refleksja o braku perspektyw dla młodego pokolenia… w sobotnie przedpołudnie o tym i nie tylko  można będzie podumać, słuchając prozy Żeromskiego.

Nie może Was zabraknąć! Przyprowadźcie rodziców, dziadków, rodzeństwo… Włączmy się wszyscy  w akcję promującą ideę wspólnego czytania.