Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach. W 1980 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Doktoryzował się w 1986. Habilitował się w 1991 w macierzystej uczelni na podstawie rozprawy zatytułowanej Granice operacyjności gruczolaków przysadki mózgowej. 13 maja 1997 otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.
Uzyskiwał specjalizacje zawodowe w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii. Pracował w klinice neurochirurgii szpitala wojskowego w Celestynowie. Był naczelnym specjalistą wojskowej służby zdrowia w dziedzinie neurochirurgii. Od 2005 pełnił stanowisko dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego. W tym samym roku otrzymał nominację na generała brygady. Po przejściu w stan spoczynku pozostał pracownikiem naukowym instytutu, objął też stanowisko profesora w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku
W 2012 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżniony tytułem honorowego obywatela Puław.
Feliks Pisula urodził się 1908r. W 1927 roku zdał maturę w Liceum im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach.
W 1933 ukończył studia na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu Poznańskiego, uzyskując stopień zawodowy inżyniera rolnictwa. Następnie, aż do wybuchu wojny był pracował jako nauczyciel szkoły rolniczej w Koźminie Wielkopolskim, działał w Związku Akademickiej Młodzieży Wiejskiej w Poznaniu. W okresie okupacji był kierownikiem Spółdzielni Spożywców w Wilkowie, należał do Związku Walki Zbrojnej i Batalionów Chłopskich. W latach 1944 -1948 był naczelnikiem wydziału w Ministerstwie Rolnictwa i Reform Rolnych.
Po wojnie aktywnie działał w Polskim Stronnictwie Ludowym „Nowe Wyzwolenie”. Od października 1946r., przez rok był członkiem jego Rady Naczelnej, od lutego do września 1947r. wiceprezesem Głównego Komitetu Wykonawczego, a od maja 1962r. do maja 1969r. – członkiem Prezydium Naczelnego Komitetu Polskiego Stronnictwa Ludowego.
W lutym 1957r. został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skupu, następnie Ministrem Skupu i kolejno Ministrem Przemysłu Spożywczego i Skupu, którą to funkcję sprawował do 1968r. Pełnił mandat poselski do Krajowej Rady Narodowej i na Sejm PRL IV kadencji. Od kwietnia 1968r. do listopada 1973r. zajmował stanowisko wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli.
Prof. dr hab. Stefan Kazimierz Prószyński
Stefan Prószyński ukończył w 1958 roku Liceum im. A.J. ks. Czartoryskiego w Puławach.
W latach 1960-1965 studiował na Wydziale Rolniczym Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. Po uzyskaniu dyplomu tej uczelni w październiku 1965 został zatrudniony w poznańskim Instytucie Ochrony Roślin. W latach 1970-1971 odbył staż naukowy na Washington State University. W 1975 obronił przed Radą Naukową poznańskiego Instytutu dyplom doktora nauk rolniczych i objął kierownictwo Pracowni Doświadczalnictwa Terenowego.
W 1984r, Rada Naukowa Instytutu Ochrony Roślin przyznała mu stopień doktora habilitowanego nauk rolniczych. W tym samym roku powierzono mu stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu ds. naukowych. W 1989, został z nominacji ministra rolnictwa dyrektorem Instytutu Ochrony Roślin. Funkcję tę pełnił do 2007r. Po odejściu ze stanowiska dyrektora, objął kierownictwo Zakładu Ekologii i Ochrony Środowiska Rolniczego w Instytucie. W 1990r. otrzymał tytuł profesora. W 1995r. jako visiting professor prowadził seminaria na Pennsylvania State University College of Agricultural Sciences.
W badaniach naukowych zajmował się ochroną roślin, w tym praktyczną stroną tej ochrony.
Ogłosił – jako autor, współautor lub redaktor – około 500 publikacji naukowych, w języku polskim, angielskim i rosyjskim, w tym prac oryginalnych i licznych referatów. Ma na koncie także patenty.
W latach 1984-1986 brał udział w pracach Komitetu ds. Nauki i Postępu Technicznego przy Radzie Ministrów. W 1987r. został członkiem Komitetu Ochrony Roślin Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczł Polskiemu Towarzystwu Ochrony Roślin, był także członkiem instytucji i towarzystw zagranicznych, m.in. Europejskiej Organizacji Ochrony Roślin (członek Komitetu Wykonawczego) i Białoruskiej Akademii Nauk Rolniczych (członek zagraniczny). Zasiada lub zasiadał w Radach Naukowych m.in. Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu, Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.